| Wup naar Asian Games onder Qabil Ambak | |||||
|
|
|||||
ERP (14-10-2010) - De NRPS-goedgekeurde hengst Wup (Welt Hit II x Wolfgang), actief als internationaal dressuurpaard onder Joyce Heuitink, gaat deelnemen aan de Asian Games in Guangzhou (China) in november 2010. He is geleased door Qabil Ambak uit Maleisië.
Wup is internationaal bekend geworden vanwege zijn resultaten in de dressuurring onder Joyce Heuitink. In 2010 won hij het zilver tijdens het Nederlands Kampioenschap in de Lichte Tour, gehouden in De Steeg. De negenjarige hengst eindigde dit jaar op alle internationale wedstrijden in de bovenste regionen. Qabil Ambak won teamzilver en individueel brons tijdens de Asian Games in 2006, die toen in Doha (Qatar) werden gehouden. Net als toen neemt Ambak ook dit jaar deel in zowel de discipline dressuur als in het springen. Hij is de enige ruiter die tijdens de Asian Games in twee disciplines deelneemt.
Qabil Ambak en Wup worden door Joyce Heuitink getraind op Anky van Grunsven's Education Center in Erp. Heuitink gaat ook als trainer met het duo mee naar de Asian Games. |
|||||
| terug naar overzicht nieuwsarchief 2010 |